Archive for November, 2008

Nov 30 2008

Konkurranse – Vinn kunstfoto!

Published by admin under Konkurranser

Etter flere suksesser med tittelkonkurranser her på Fotokunstner.no kjører vi i gang på nytt. Denne gang med et fotografi tatt av vårt nye medlem Trond Tjønneland. Konkurransen varer fra 1. – 15. desember og går ut på å finne den beste god tittelen bildet under. Har du et godt forslag er det bare å poste det i kommentarfeltet nedenfor. Beste tittel blir premiert med en signert kopi i størrelsen 45 x 22,5 cm – verdi kr 2.100,-.

OBS – KONKURRANSEN ER NÅ AVSLUTTET!!! VINNER ANNONSERES SNART.

Uten Tittel – Kom opp med beste tittel og vinn dette kunstfotografiet!

Et bilde med et minimalistisk preg. Sanden, og de forskjellige nyansene i det grunne vannet, skaper flotte fargekombinasjoner. Bildet er tatt utenfor Hirtshals. Bildet er signert av fotokunstner Trond Tjønneland.

Beskrivelse: Et bilde med et minimalistisk preg. Sanden, og de forskjellige nyansene i det grunne vannet, skaper flotte fargekombinasjoner. Bildet er tatt utenfor Hirtshals. Bildet er signert av fotokunstner Trond Tjønneland.

Vinneren blir publisert på Fotokunstner.no 20. desember.

Praktisk informasjon

Konkurransen varer frem til og med 15. desember 2008 klokken 23.59. Minimum aldersgrense for deltagere er 15 år. Kun ett (1) svar pr deltager. Ved å delta i denne konkurransen blir din e-post adresse lagret i Fotokunstner.no sin database. Ønsker du å slettes fra vår database i etterkant av konkurransen er det bare å ta kontakt.

31 responses so far

Nov 29 2008

Ukens brukerbilde på Fotopia

Published by admin under Generelt

Denne uken ble Thomas Russ Arnestad sitt “Leonardi Bridge” valgt ut som ukens brukerbilde på Fotopia.no. I artikkelen forteller han om hvor, hvorfor og hvordan bildet ble til, samt etterbehandlet. Les hele artikkelen på Fotopia.no (åpnes i nytt vindu).

Leonardi Bridge – fra kr 2100,-

Da Vinci broen i Ås kommune fotografert i tett tåke. Linjene og de spennende formene utgjør hele motivet og kompletteres av den visuelle effekten tåken tilfører når broen svinner hen inn i tåken. Det er det italienske universalgeniet Leonardo da Vinci som opprinnelig tegnet gang- og sykkelveg-broen i 1502, men det er kunstneren Vebjørn Sand som var initiativtager og pådriver for prosjektet. Leonardo da Vinci tegnet opprinnelig broen for den tyrkiske sultanen Bajazel II, som ønsket å bygge bro over “Det gylne horn” ved Bospurus-stredet. Broen skulle opprinnelig være 240 meter lang, men det ble aldri noe av byggingen. Utgaven over E18 i Ås kommune er 108 meter lang, og det gikk med hele 105 kubikk treverk bare i dekket. Bildet er signert av fotokunstner Thomas Russ Arnestad.

No responses yet

Nov 27 2008

Arnestad vinner månedens bilde

Published by admin under Generelt,Konkurranser

Torsdag 27. november var det på ny duket for månedens bilde i Kolbotn Fotoklubb.

Blant 19 deltakende bilder stakk Thomas Russ Arnestad av gårde med seieren i klassen for digitale bilder. Motivet som vant var “Leonardo Bridge”, se under.

Leonardo Bridge – fra kr 2100,- i nettbutikken

Da Vinci broen i Ås kommune fotografert i tett tåke. Linjene og de spennende formene utgjør hele motivet og kompletteres av den visuelle effekten tåken tilfører når broen svinner hen inn i tåken. Det er det italienske universalgeniet Leonardo da Vinci som opprinnelig tegnet gang- og sykkelveg-broen i 1502, men det er kunstneren Vebjørn Sand som var initiativtager og pådriver for prosjektet. Leonardo da Vinci tegnet opprinnelig broen for den tyrkiske sultanen Bajazel II, som ønsket å bygge bro over “Det gylne horn” ved Bospurus-stredet. Broen skulle opprinnelig være 240 meter lang, men det ble aldri noe av byggingen. Utgaven over E18 i Ås kommune er 108 meter lang, og det gikk med hele 105 kubikk treverk bare i dekket.

No responses yet

Nov 21 2008

Juleutstilling 22.11-7.12

Published by admin under Utstillinger

Ski Kunstforening har juleutstilling fra 22.11 (vernissage fra kl. 19) og frem til 7.12 i Ski Rådhus´ fojae.

Som medlem av foreningen bidrar lokale fotokunstner Thomas Russ Arnestad med tre følgende motiver:

Har du ikke sett bildene tidligere har du sjansen nå!

Vel møtt.

Comments Off